Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Logo Wydzialu
Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

Studia podyplomowe Big Data Aktualności

Planowane uruchomienie studiów Big Data -
 marzec  2024  


     

  Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Morskiej w Szczecinie zaprasza na drugą edycję studiów podyplomowych Big Data. Proponujemy Państwu możliwość poszerzenia wiedzy oraz doskonalenia kompetencji w jednym z najszybciej rozwijających się obszarów IT - analizie dużych zbiorów danych Big Data.

W ciągu ostatnich 20 lat ludzkość wytworzyła więcej danych niż od początku ery cyfrowej aż do roku 2000. Problemem staje się zatem pozyskanie wiedzy w jaki sposób  przetworzyć pozyskane dane w przydatne i zrozumiałe informacje. Tymi zagadnieniami zajmuje się dziedzina informatyki zwana data miningiem, która w połączeniu z wielkimi wolumenami danych daje nam kolejne, nowe pojęcie: Big Data. W związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie. Wydział Informatyki i Telekomunikacji PM rozumie tę potrzebę i stara się jej wyjść naprzeciw organizując studia podyplomowe Big Data.

Program kształcenia obejmuje dwa semestry nauki. Nauka odbywać się będzie w trybie niestacjonarnym - zjazdy w soboty i niedziele. Na zakończenie kursu słuchacze otrzymują dyplom ukończenia studiów podyplomowych.
Autor: Mariusz Dramski

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę